O firmie

SOREX - Producent maszyn i narzędzi dekarskichPoczątki rozpoczęcia działalności firmy to rok 1989. Zaledwie na 50 m2 dzierżawionej powierzchni uruchomiliśmy produkcję precyzyjnych części do krosien. Szereg lat kłopotów gospodarczych kraju i szalejącej inflacji spowodował, że firma podejmowała się różnych dziedzin produkcji, od bardzo precyzyjnych części do konstrukcji stalowych. Ukształtowało to firmę do elastycznego działania. W efekcie firma dysponowała bardzo zróżnicowanym parkiem maszynowym oraz kadrą techniczną o wysokich kwalifikacjach.

W tamtym okresie byliśmy jedną z nielicznych firm, które współpracowały z firmami zachodnimi. Przez solidność i wysoką jakość wyrobów zdobyliśmy ich duże uznanie. Wyroby, które wysyłaliśmy do krajów zachodnich z powodzeniem konkurowały z wyrobami najwyższej jakości tamtego rejonu.

W okresie swojej działalności firma zajmowała się konstruowaniem i wykonywaniem specjalistycznych urządzeń dla przemysłu chemicznego, farmaceutycznego, spożywczego, obróbki drewna i przetwórstwa mięsnego. Przez kilka lat zajmowaliśmy się konstruowaniem i wdrażaniem unikatowych urządzeń do przetwarzania odpadów z folii na parafinę i olej napędowy.

W czasie dotychczasowej swojej działalności firma wykształciła kilkuset uczni, którzy z zdobytą u nas wiedzą z powodzeniem znalazło sobie pracę w kraju jak i zagranicą. Obecnie w firmie zatrudnionych jest około czterdziestu pracowników o bardzo wysokich kwalifikacjach. Dysponujemy parkiem maszynowym od maszyn konwencjonalnych po maszyny numeryczne. Powierzchnia zakładu obejmuje 1500 m2 na której to obecnie wytwarzane są maszyny i narzędzia dekarskie. Duże doświadczenie kadry pozwala nam produkować wyroby najwyższej jakości.

Od kilku lat flagowym produktem firmy są profesjonalne zaginarki dekarskie, które to z powodzeniem konkurują z produktami najlepszych firm. Dynamiczny rozwój firmy jak i rozpoznawalna marka zwiększa grono nabywców w kraju i Europie. Zmiany konstrukcyjne jak i modernizacje maszyn, osprzętu i narzędzi są ciągle konsultowane z najlepszymi dekarzami.

Obecnie wdrażane są do produkcji nowe narzędzia i maszyny, tym samym rozszerzając asortyment naszej produkcji. Na wielu targach i wystawach wyroby nasze cieszyły sie dużym zainteresowaniem i uznaniem oraz niejednokrotnie zostały nagradzane wyróżnieniami.

Oblicz cenę wybranego produktu Zobacz nasze wyróżnienia Zobacz nasze produkty
Strony internetowe